Paslaugos

Dantų gydymas (plombavimas)

● Dantų ėduonies gydymas.

● Senų, nekokybiškų plombų keitimas.

● Nuskilusių dantų plombavimas.

● Nudilusių dantų gydymas.

Dantų kariesas arba dantų ėduonis - danties emalio ir dentino nekrozė. Esant dantų kariesui gelia ir skauda dantis nuo šaltų, karštų, saldžių ir rūgščių produktų. Dantų kariesas gydomas išvalant pažeistus danties sluoksnius. Tuomet užplombuojama išgręžta ir išvalyta danties ertmė. Plombos pagalba gydytojas atstato anatominį danties paviršių.

Kanalų gydymas (endodontija)

Kiekvieno danties šaknies kanale yra nervas ir danties audinius maitinanti kraujagyslė – visa tai sudaro danties šaknies kanale esančią pulpą. Bakterijoms patekus į šaknies kanalą , prasideda pulpos uždegimas. Pagrindinis bakterijų patekimo kelias yra danties ėduonis. Negydant dantų karieso, dantų šaknų kanaluose esanti pulpa apmiršta ir šaknies kanalas tampa bakterijų rezervuaru. Ilgainiui bakterijos ir jų veiklos produktai prasiskverbia pro danties šaknies viršūnę ir sukelia apie šaknies viršūnę esančio kaulo irimą ir uždegimą. Negydant uždegimo galima sulaukti rimtesnių komplikacijų, kurių gydymas tampa sudėtingesnis ir reikalaujantis daugiau pastangų.

Pradinis dantų šaknų kanalų gydymas priklausomai nuo diagnozės užtrunka nuo 1 iki 14 dienų. Pirmojo vizito metu yra išvalomi visi bakterijų pažeisti audiniai, šaknies kanalas yra dezinfekuojamas, įvedami vaistai, uždedamas laikinas užpildas. Antrojo vizito metu po 7 – 14d. kanalai yra užplombuojami ir yra atstatomas dantis. Sudėtingais atvejais gydymas gali užtrukti ir ilgiau. Dantų šaknų kanalų gydymas labai svarbus norint išsaugoti „nuosavą“ dantį burnos ertmėje.

Dantų protezavimas

Siūlome įvairių rūšių išimamus ir neišimamus dantų protezus:

● Bemetalę keramiką: vainikėlius, užklotus, laminates.

● Cirkonio keramikos vainikėlius bei tiltus.

● Metalo keramikos vainikėlius bei tiltus.

● Lietus neišimamus dantų protezus: vainikėlius, tiltus, įklotus.

● Lanko atraminius protezus.

● Išimamus dantų protezus: kietas, minkštas plokšteles, kosmetines plokšteles.

● Plastmasinius laikinus vainikėlius.

Esame sudarę sutartį su Klaipėdos Teritorinėmis ligonių kasomis, tad teikiame protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto senjorams, neįgaliesiems bei vaikams.

Burnos ir dantų chirurgija

Burnos ir dantų chirurgija tai sritis, apimanti visas chirurgines procedūras ir ligų diagnostiką burnos ertmėje bei žandikaulio srityse. Chirurginių procedūrų prireikia dėl įvairių priežasčių: siekiant atstatyti prarastus dantis, esant dantų patologijoms ar kai to reikalauja ortodontinis gydymas.

● Dantų šalinimas.

● Neišdygusių protinių dantų šalinimas.

● Šaknies rezekcija.

● Cistos pašalinimas.

● Pasaitėlio plastika.

● Prieangio plastika.

● Žandikaulių kaulinių išaugų (egzostozių) šalinimas.

● Dantų implantavimas.

● Kaulo augmentacija.

● Sinuso dugno pakėlimas.

Dantų implantacija

Dantų implantais galima atkurti vieną, kelis ar net visus prarastus dantis. Danties implantas – tai šaknies pakaitalas pagamintas iš medžiagos, kuri yra biologiškai suderinama su žmogaus kaulu. Tai gali būti titano, cirkonio ar jų lydinio medžiagos. Dantų implantacija – viena patikimiausių gydymo metodikų, siekiant atkurti.

Dantų implantacija – neskausminga procedūra. Užtenka vietinės nejautros, nenaudojama narkozė. Po implantacijos gali būti skiriamas trumpas antibiotikų kursas, operuotoje vietoje galimas trumpalaikis patinimas, nedidelis skausmas. Implantai prigyja per 4-12 savaičių, siūlai išimami po savaitės. Po prigijimo implantas jau gali būti protezuojamas vainikėliu.

Mūsų klinikoje siūlomi implantai:

● Straumann – gamintojas Šveicarija.

● Osstem – gamintojas Pietų Korėja.

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena mūsų klinikoje atliekama naudojant ultragarsinį skalerio aparatą. Ultragarsu pašalinami virš dantenų ir po jomis esantis minkštas ir kietas apnašas, taip pat mikroorganizmai bei jų sankaupos iš dantenų kišenių. Su „Air – flow“ sodapūte net sunkiai prieinamose vietose apnašos nuvalomos stipria oro, vandens bei sodos perlų miltelių srove. Nuvalius apnašas ir konkrementus „Air – flow“ aparatu, dantys iš visų pusių nupoliruojami specialiais šepetėliais, pastomis bei guminiais diskeliais.

Profesionalios burnos higienos metu, taip pat poliruojami dantų ir plombų paviršiai, kraštai, įvertinama plombų ir protezų būklė, periodonto būklė, nustatomas dantų valymo efektyvumas, mokoma, kaip atlikti burnos higieną namie.

Rentgenologiniai tyrimai

Dentalinė rentgeno nuotrauka – reikalinga tuomet, kai norima pamatyti vieno ar kelių dantų vainikų bei jų šaknų būklę. Dentalinės nuotraukos dėka galima tiksliai nustatyti karieso pažeistas vietas, o gydant dantų šaknų kanalus, pamatyti jų kiekį, ilgį, išsidėstymą.

Panoraminė rentgeno nuotrauka – apima visą burnos ertmę ir aplink esančias sritis (apatinio žandikaulio sąnarius bei žandikaulių sinusus). Panoraminė rentgeno nuotrauka naudojama:

● bendrai dantų ir žandikaulių būklei įvertinti,

● periodonto būklei įvertinti,

● planuojant protezavimo darbus,

● planuojant chirurgines procedūras (retinuoto ar protinio danties rovimą, dantų implantaciją, kaulo augmentaciją, sinuso dugno pakėlimą).

● planuojant ortodontinį gydymą.

© 2020 | IĮ PALDENTA | Visos teisės saugomos.